KRIMOVKE V NOVO SEZONO Z OSVEŽENO IN OKREPLJENO EKIPO

Odbojkarska sezono 2022/2023 se za ekipo Krima v 1. DOL ni izšla po željah. Zaradi več nepredvidljivih razlogov (prestopi igralk, poškodbe…) jim ni uspel osnovni cilj – obstanek med elito, zato so v vodstvu kluba takoj po končani sezoni zavihali rokave in se lotili projekta – vrnitev v 1. A DOL. Ena od pomembnejših nalog vodstva je zato bila osvežitev igralskega kadra s poudarkom na mlajših in perspektivnih igralkah. Vodstvo kluba se zaveda, da Ljubljana potrebuje vsaj eno močno ekipo v najmočnejši ženski odbojkarski ligi, zato bodo naredili vse, kar je v njihovi moči, da ta cilj čimprej uresničijo. Veseli pa bi bili še kakšne dodatne podpore s strani lokalne skupnosti. Želijo si namreč močnega generalnega sponzorja.

Trenerski par bo tudi v naslednji sezoni ostal enak, ekipo bo vodil Jože Časar, pomočnik bo Samo Belavič Pučnik. Kot že prej omenjeno pa bo največ novosti v igralskem kadru. Jedro lanskoletne ekipe bo sicer bolj ali manj ostalo enako, ker pa je bil v pretekli sezoni premajhen igralski kader tudi eden od glavnih razlogov za rezultatski neuspeh, se bo ekipi v naslednji sezoni pridružilo kar nekaj novink.

Iz Prevalj tako v ljubljansko ekipo prihajata Jana Manojlovič (l. 2003) in Nina Orešnik (l. 2004). Prva na mesto sprejemalke, druga na mesto blokerke.

Iz Braslovč se je ekipi pridružila še ena sprejemalka, Tija Šketa Rozman (l. 2004). Za obe sprejemalki velja, da sta bili v pretekli sezoni med najučinkovitejšimi igralkami 1. B lige, tako v uspešnosti sprejema kot tudi učinkovitosti v napadu, Orešnikova pa je bila najuspešnejša blokerka rednega dela 1. B DOL.

Za prestop iz ljubljanskega Šentvida se je odločila še ena mlada in perspektivna blokerka, 17-letna Vita Angelika Wilfan (l. 2006). Iz Žirovnice je prišla še 19-letna Zala Jemec (l. 2004), ki lahko igra tako ma mestu sprejemalke kot tudi korektorice.

Ker je ekipa po lanski sezoni ostala samo z eno podajalko, je bil ena od glavnih nalog vodstva kluba, da v ekipo pripeljejo še eno kvalitetno podajalko. Na koncu se jim je uspelo dogovoriti z Mojco Deželak (l. 1999), da se po enoletnem premoru ponovno vrne v ekipo, ki jo je nazadnje vodila tudi kot kapetanka. Zagotovo je to eden od zelo pomembnih korakov, ki ga je klubu uspelo narediti takoj po zaključku letošnje sezone. Deželakova pa ne bo edina igralka, ki se bo na parket vrnila po enoletnem premoru.

Za tak korak se je odločila še ena odlična igralka in sicer Tinkara Kavčič (l. 2002), Škofjeločanka, ki je nazadnje igrala v ekipi Kopra, lani pa si je vzela premor od igranja. Kot je bilo že omenjeno, jedro lanskoletne ekipe ostaja bolj ali manj nespremenjeno.

Igralski mozaik v prihajajoči sezoni bodo sestavljale še Nika Čotar, Tara Friškovec, Laura Bogataj, Liza Zalokar, Alja Jerman, Pia Belič, Neja Kranjec, Maša Janjić, Daša Križnik, ekipi pa bosta v nekoliko manjši meri pomagale še Maja Jovanović in Sara Đukić. Povprečna starost ekipe je 20 let, predvsem pa so v klubi izredno zadovoljni, da jim je uspelo sestavili igralski kader, ki družuje izkušnje in mladost. S tako sestavljenim in okrepljenim igralskim kadrom so cilji kluba – takojšnja vrnitev v 1. A DOL ter čim višja uvrstitev v pokalnem tekmovanju. Ker se bo s prihajajočo sezono nekoliko spremenil tudi tekmovalni sistem v 1. ligi, saj se bodo že po polovici sezone združila, manj uspešne ekipe 1. A in najbolj uspešne ekipe 1. B Dol, ter se borile za končnico, v
kateri se bo igralo za prvaka prvenstva, to v klubu vidijo kot idealno priložnost za hiter povratek med elito.

Izjava trenerja Jožeta Časarja: »Zelo nas veseli, da nam je v klub uspelo pripeljati teh sedem igralk, ki bodo zagotovo omenile veliko dodano vrednost naši ekipi. Da nam je uspelo pripeljati tako veliko dobrih igralk za nas pomeni priznanje dobrega dela v pretekli sezoni, kjer rezultatski cilj ni bil naš primarni cilj, čeprav smo si vsi skupaj po tihem želeli obstanka v 1. A DOL. To, da vse igralke, tako kot mi, strmijo k izpolnitvi tekmovalnih ciljev, ki smo si jih zadali za prihajajočo sezono, je zagotovo zelo velika motivacija, tako za nas trenerje in vodstvo kluba, kot tudi za vse igralke. Zato so naši cilji in pričakovanja za prihajajočo sezono zagotovo visoka in naredili bomo vse, da jih tudi dosežemo. Ob tem pa vsem igralkam želimo nuditi kvalitetno in zdravo okolje, v katerem bodo napredovale, tako kot igralke, predvsem pa tudi kot osebnosti.«

Izjave novink:

Vita Angelika Wilfan: »Ob prestopu v nov klub se počutim zelo dobro in pozitivno. Komaj čakam na vse izzive s katerimi se bomo soočale naslednjo sezono. Naš cilj je seveda preboj nazaj v 1.A ligo in menim da nam bo to tudi uspelo. Sama bom dala vse od sebe za to, tako kot tudi vse ostale v naši ekipi. Veselim se novih treningov in druženja z soigralkami ter vseh izkušenj, ki jih bom pridobila.«

Tija Šketa Rozman: »Z veseljem bom v naslednji sezoni zastopala nov klub OD Krim. Veselim se novih izzivov, treningov, tekem in doseganja zastavljenih ciljev. Komaj čakam, da se nova sezona začne.«

Jana Manojlović: »Z željo po novih izkušnjah in znanju, z veseljem prihajam v nov klub. Verjamem, da bomo s trdim delom in dobrim ekipnim duhom, dosegale zastavljene cilje in že komaj čakam, da se nova sezona začne.«

Nuša Orešnik: »Veselim se nove sezone polne izzivov, strokovnega vodenja ter gradnje trdnih vezi z ekipo. Z vztrajnostjo in trdim delom verjamem, da bomo dosegli uspeh in uživali v skupnem napredku. Ne dvomim, da bom v okolju polnem pozitivne energije in podpore, našla motivacijo za nenehno rast in izboljševanje. S trdim delom, predanostjo ter povezanostjo v ekipi, verjamem, da bomo ustvarjali nepozabne trenutke na igrišču in izven njega. Komaj čakam, da skupaj ustvarimo novo in uspešno zgodbo.«

Mojca Deželak: »Po enoletnem premoru se vračam nazaj v igro! Veselim se nove sezone in upam da bo čim bolj zmagovalna!«

Tinkara Kavčič: »Občutki ob prihodu v Krim so zelo lepi, saj sem tu že igrala dve sezoni nazaj. Vesela sem, da bom po letu premora zopet zaigrala svoj najljubši šport. V prihajajoči sezoni se bom maksimalno potrudila in po svojih najboljših močeh prispevala k dobri igri ter ekipnemu duhu, da nam z ekipo uspe doseči zastavljene cilje.«

Zala Jemec: »Neizmerno se veselim nove sezone in igranja v ekipi Krima. Hkrati si želim čim bolj napredovati in prispevati k novim uspehom. Upam pa tudi, da si ponovno priborimo mesto v 1.A ligi!«